1 Nisan 2010 Perşembe

Heidelberg Resimler

Ne yazik ki bir türlü buraya ekliyemedim resimleri. Kullandigim sistem bir sekilde tanimadi. Aman neyse zaten su anda yokum Heidelberg'te 1 haftadir Berlindeyim paskalyami burada geciriyorum. Size de iyi paskalyalar dilerken resimleri buradan paylasiyim(umarim burayi görebiliyorsunuzdur).

http://www.facebook.com/photo.php?pid=30805044&id=1606231000#!/album.php?aid=158705&id=552828889

9 Mart 2010 Salı

Heidelberg

Uzun süredir yazamadim ama internetimin olmamasi gibi bir sorunum var ne yazik ki. Burasi harika bir yer. Tam bir orta cag sehri. Bir yerlerden cektirdigim 3904832048320942 tane fotodan birisini bulup koyacagim. Simdilik fazla yazamiyorum ama ne yapiyim.

Bu arada oskari kim kazanmis ya? Melih Gökcek neler yapmis? Hepsinden uzagim. Politika olmadan mutluluk cok güzelmis:D

1 Mart 2010 Pazartesi

Adio

Evet, beklenen gün geldi, sayılı gün çabuk geçti, falan filan. Arkama bakmadan gideceğim gün bugündür. Şu aralar pek sevmediğim ülkemden ayrılmak kesinlikle üzmüyor beni. Hatta bazen gitsemde hiç gelmesem diyorum.

İlginç bir veda oldu benim için. Dün entel denilen ortamlarda gezdim ve iki film hakkında konuşurken aslında karşımda ki çok bilgili geçinen insanların pekte bilgili olmadıklarını anladım. Hele birisi çıkıp 'Halktan birisi olarak filmleri nasıl buldun,' diye sorunca 'Lan sen kendini ingiltere kraliçesi mi sandın,' diyecek konumda buldum kendimi. Ama ağzımdan sadece 'Halktan birisi olarak filmleri bok gibi buldum,' kelimeleri döküldü. Bu aralar halktan birisi olarak aşırı küfürbazım. Ah ne fark eder ki. Almanya da küfür etsem kaç kişi anlıyacak.

Bu konuşma nereye gidiyor hiçbir fikrim yok. Sadece adio demek istemiştim. Dolmuşum ama. Ah nezse, yazı falan olmuyacak belirli bir süre.

Hoşçakalın.

28 Şubat 2010 Pazar

Fuck You

Harika bir Türkiye'ye elveda gecesi geçirdim. Resmen siktir git bir 10 yılda gelme dediler bana. Çok çok sinirliyim, insanın kendi yaşadığı ülkeye küfür etmesi nedenmiş onu anladım.
Önce biraz entel ortamlara takılıp, 2. El film festivalinin açılışına gittik. Berbat filmlerdi falan ama zaten benim gözüm görmüyordu onları. Neyse sonra Eski Yeni denilen berbat ötesi mekanda açılış partisi vardı. Oraya baya bir kalabalık grup olarak gittik ama ben zaten gideceğim için çocukluktan beri en iyi arkadaşlarım olan Erk ve Güvenle takıldım genelde, kendi başımıza eğleniyorduk.
Neyse işte sonra saat 2 gibi bodyguard geldi ve yanınızda kız yok mekandan çıkın dedi. Direk bizim kızları çağırdım bu seferde işte ben emir kuluyumda, gidinde, işletmeci böyle istiyorda. Resmen gecenin içine sıçtı eleman bir anda. Bizde hay senin mekanında, seninde diyip çıktık mekandan.
Harika bir veda partisi oldu. Yapımda ve yayında emeği geçen eskiyeni sakinlerinin analarını anıyorum.

21 Şubat 2010 Pazar

Adio Demeden Önce

Yine bir hafta sonu yine ben bilgisayar başında. Ama bu durum pek uzun sürmeyecek, evet vakit yaklaşıyor. 1 hafta sonra yokum. Adio diyip hayatıma, sevdiklerime sevmediklerime, kendimi Almanya'ya postalıyacağım. Umarım alıcım memnun kalır oradaki.

Hani insanlar kaçırılmış şanslardan, gitmeseydim şu olurdu olum ama gittim dedikleri durumlardan bahseder ya, bende de bu olacak mı acaba? Gidişimle neler kacıracağım, peki neler kazanacağım? Melankoliğim evet ama ne yapabilirim ki. Gitmek dile kolay ama aslında o kadar zor ki.

Yine mutluyum, içimde bir huzur var. Bir gün alıp başımı gitsem diyordum, işte o gerçekleşiyor. Topluyacağım bavulumu, son bir bakış atmak için arkamı döneceğim. Ağzımdan kendi dilimde olmayan sözcükler dökülecek,

'I am gone baby, gone.'

Sonrası bilinmezlik.

14 Şubat 2010 Pazar

Tony Gatlif - Naci En Alamo

Aslında uzun zamandır dinlediğim bir müzik ama bu aralar tektar tekrar karşıma çıkıyor. Tony Gatlif'in müzikleriyle öne çıkan Vengo filminin muhteşem müziği.

">

8 Şubat 2010 Pazartesi

Metallica - One

Biraz eskilerden. Zaten deneme amaçlı aynı zamanda :D

">