9 Mart 2010 Salı

Heidelberg

Uzun süredir yazamadim ama internetimin olmamasi gibi bir sorunum var ne yazik ki. Burasi harika bir yer. Tam bir orta cag sehri. Bir yerlerden cektirdigim 3904832048320942 tane fotodan birisini bulup koyacagim. Simdilik fazla yazamiyorum ama ne yapiyim.

Bu arada oskari kim kazanmis ya? Melih Gökcek neler yapmis? Hepsinden uzagim. Politika olmadan mutluluk cok güzelmis:D

1 Mart 2010 Pazartesi

Adio

Evet, beklenen gün geldi, sayılı gün çabuk geçti, falan filan. Arkama bakmadan gideceğim gün bugündür. Şu aralar pek sevmediğim ülkemden ayrılmak kesinlikle üzmüyor beni. Hatta bazen gitsemde hiç gelmesem diyorum.

İlginç bir veda oldu benim için. Dün entel denilen ortamlarda gezdim ve iki film hakkında konuşurken aslında karşımda ki çok bilgili geçinen insanların pekte bilgili olmadıklarını anladım. Hele birisi çıkıp 'Halktan birisi olarak filmleri nasıl buldun,' diye sorunca 'Lan sen kendini ingiltere kraliçesi mi sandın,' diyecek konumda buldum kendimi. Ama ağzımdan sadece 'Halktan birisi olarak filmleri bok gibi buldum,' kelimeleri döküldü. Bu aralar halktan birisi olarak aşırı küfürbazım. Ah ne fark eder ki. Almanya da küfür etsem kaç kişi anlıyacak.

Bu konuşma nereye gidiyor hiçbir fikrim yok. Sadece adio demek istemiştim. Dolmuşum ama. Ah nezse, yazı falan olmuyacak belirli bir süre.

Hoşçakalın.